NASIL ORTAK OLURUM?

Yeryüzü Kooperatifi ortak alımına kapılarını sonuna kadar açmış bir kooperatiftir. Küçük olsun bizim olsun ilkesine karşıdır. Etkileşim ve yeni ortakların motivasyonuna inanır. Bu nedenle elinden geldiğince ve yasalar izin verdiğince yeni ortaklara kapısını açar.

Ortak olmak için, ekteki formu doldurup bize ulaştırmanız gereklidir. Yönetim Kurulumuz 30 gün içinde size yazılı olarak yanıt verecektir. Bu süreçle ilgili her türlü sorunuzu bize e-posta, mesaj veya telefon yoluyla sorabilirsiniz. Hedefimiz, el birliği ile güçlü ve etkili bir gıda kooperatifi olmaktır.

Güçlü derken, üreticilerimizin mümkün mertebe bütün ürününü alabilen, bunu uygun fiyatlarla türeticilere ulaştırabilen bir kooperatif olabilmek.

Etkili derken, gıda politikalarına müdahil olabilen, yön verebilen ve üretim ile tüketim süreçlerini dönüştürebilen bir kooperatif olabilmekten söz ediyoruz.

Bunu başarabilmek için ulusal ve bölgesel çalıştaylar düzenliyor, tarafların birbirini dinlemesini ve anlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Elbette bu süreç ortakların etkin çabası ve katılımıyla mümkün.

Ortak Olmak:  

- Her ortağın alışverişlerde %10 indirim hakkı vardır.

- Ortaklardan kendi belirleyecekleri bir şekilde kooperatif işleyişine katkı koymaları beklenir.

- Her yıl bir kez yapılan genel kurula katılmaları ya da vekaletle yerlerine başka bir ortağı atamaları beklenir.

- Her ortağın pay adedi kaç olursa olsun genel kurulda bir oy hakkı vardır.

- Her ortak kooperatifte payı tutarı kadar sorumludur.

- Ortaklığa katılmak için ödemeniz gereken güncel tutarı lütfen bize sorun. Bu tutar bir kez ödenir.

Sepet0
Sepette Ürün Yok
Alışverişe Devam Et
0